Wrap up 06/2019

Poprzednie kilka tygodni minęło mi nawet nie wiem kiedy. Minął lipiec. Sierpień już też niedługo się skończy. A ja dopiero teraz przychodzę do Was z podsumowaniem tego, co przeczytałam w czerwcu.

*

A w czerwcu przeczytałam:

  1. Grzegorz Firlit "Strachopiec 2.0"

Jest to poradnik jak poradzić sobie z bojaźliwym czworonogiem.

  1. E.A. Gwiazdowska "Baśnie i opowieści o Bydgoszczy"

Pozycja obowiązkowa chyba dla każdego mieszkańca Bydgoszczy. Każdy z rozdziałów to osobna historia tłumacząca dlaczego jest tak a nie inaczej, np. skąd się wzięły nazwy podbydgoskich miejscowości.

  1. Agnieszka Krawczyk, Magdalena Witkiewicz, Karolina Wilczyńska, Agnieszka Lis, Dorota Gąsiorowska, Dorota Milli, Joanna Szarańska, Magdalena Majcher, Marzena Rogalska, Anna H. Niemczynow "Lato w Pensjonacie pod Bukami"

 

  1. Jakub Ćwiek "Chłopcy"

Jest to pierwszy tom cyklu pod tym samym tytułem. Jest to zbiór bardziej lub mniej powiązanych opowiadań, których bohaterami są Dzwoneczek i Chłopcy, czyli dorośli-niedorośli towarzysze Piotrusia Pana. Trochę przeszkadzała mi ilość przekleństw. Za bajką o Piotrusiu Panie też jakoś nigdy nie przepadałam. Ale książkę przeczytałam i sięgnęłam nawet po kolejny tom.

  1. W drodze 06/2019
  2. Jayne Castle "Amarylis"

Jest to romans paranormalny z akcją dziejącą się na odległej planecie. Jest to książka niewyłamująca się z konwencji gatunku - dzięki temu schematyzmowi doskonale wiemy czego się spodziewać. Zakończenie też nie jest wielkim zaskoczeniem. Od razu wiadomo, że miłość zwycięży. Mimo to (a może właśnie dlatego) jest to bardzo dobre czytadło. W końcu nie zawsze mamy siłę i ochotę na bardziej wymagające pozycje.

  1. Anna Szczęsna "Pan wróż"

Książka trochę mnie zawiodła. A właściwie jej zakończenie. Zaginiony Anioł Stróż praktycznie znajduje się sam. Trochę zabrakło mi powiązania jego odnalezienia się z działaniami reszty bohaterów. Pomysł na książkę był naprawdę ciekawy. Trochę gorzej z jego realizacją.

  1. Weronika Kurosz "Moje lato z szablozębnym"

Jest to książka dla dzieci. Ale bardzo przyjemnie się ją czytało. Jest to miłe przypomnienie, że dla dzieci inaczej odbierają rzeczywistość. Pocieszające jest to, że mali bohaterowie tej książki potrafią nadal bawić się bez elektroniki. Książka ta przypomina mi trochę czasy dzieciństwa, kiedy lato wiązało się zawsze z zabawą na dworze.

  1. Katarzyna Antonik-Heller "Zeszyt Zmiany"

Poradnik dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie. Chyba jest tak z każdym poradnikiem, ale tutaj skupiamy się właśnie na zmianie.

 

* Wykorzystałam obraz <a href="/https://pixabay.com/pl/users/Hermann-130146/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=484766"> Hermann Traub</a> z <a href="/https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=484766"> Pixabay</a>

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.