Czekoladki z nadzieniem jogurtowo-różanym

Przygotuj miski (w tym odporną na wysokie temperatury), foremki do czekoladek, pędzelek, wagę kuchenną, łyżkę, łyżeczkę, garnek, mikser, łopatkę cukierniczą, płaski talerz.

Przygotuj składniki:

  • 200 g białej czekolady,
  • 100 g gorzkiej czekolady,

Masa jogurtowo-różana:

  • 2 łyżki jogurtu naturalnego,
  • 5 łyżeczek konfitury z płatków róży,
  • 3 łyżki masła.

W garnku zagotuj wodę. Białą czekoladę przełóż do miski odpornej na wysoką temperaturę. Miskę postaw na garnku z wrzątkiem i rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej. Płynną czekoladę odstaw do lekkiego przestygnięcia. Lekko wystudzoną, ale nadal płynną, czekoladą posmaruj dość grubą warstwą foremki do czekoladek. Po czym foremkę wstaw do zamrażalnika, aby czekolada stężała.

W czasie gdy czekolada będzie zastygała w zamrażalniku, przygotuj nadzienie do czekoladek. Do miski przełóż masło i utrzyj je mikserem. Nie przerywając ucierania, do masła porcjami dodawaj na przemian jogurt i konfiturę (kolejną porcję dodaj w momencie, kiedy poprzednia dobrze się połączyła z masą).

Z zamrażalnika wyjmij foremkę z zastygłą czekoladą. Czekoladki napełnij przygotowanym nadzieniem. Pamiętaj, aby czekoladek nie napełniać w całości – trzeba zostawić miejsce na warstwę czekolady. Napełnione nadzieniem czekoladki na powrót wstaw do zamrażalnika.

W garnku ponownie zagotuj wodę. Gorzką czekoladę przełóż do miski odpornej na wysoką temperaturę. Miskę postaw na garnku z wrzątkiem i rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej. Płynną czekoladę odstaw do lekkiego przestygnięcia. Z zamrażalnika wyjmij czekoladki. Pozostałe w czekoladkach miejsca napełnij rozpuszczoną gorzką czekoladą. Z foremki do czekoladek zbierz nadmiar gorzkiej czekolady. Czekoladki po raz kolejny wstaw do zamrażalnika.

Stężałe czekoladki wyjmij z zamrażalnika. Delikatnie wyjmij je z foremki i poukładaj białą czekoladą do góry. Pozostałą gorzką czekoladę ponownie rozpuść w kąpieli wodnej, a gdy przestygnie udekoruj czekoladki.

Źródło: www.wielkiezarcie.com

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.