Czas pomyśleć o prezentach

Do Gwiazdki pozostało jeszcze sporo czasu. Do Wigilii brakuje jeszcze przeszło 7 tygodni. Ale już pomału czas się zabrać za przygotowania do świąt. Listopad warto wykorzystać na zaplanowanie wszystkich przygotowań, żeby o niczym nie zapomnieć. W listopadzie będę zamieszczać tutaj takie małe "przypominacze", bardziej na zasadzie, że trzeba o pewnych kwestiach pomyśleć jeszcze zanim zacznie się Adwent.

Obraz Ylanite Koppens z Pixabay

Na początek proponuje Wam zrobienie listy prezentów. Warto zacząć od spisania osób, które chcemy obdarować i wyznaczenia budżetu na prezenty. Następnym krokiem jest zastanowienie się, z jakiego prezentu obdarowana osoba najbardziej by się ucieszyła. Czy to byłoby coś związanego z jej zainteresowaniami, produktami spożywczymi lub coś z wyposażenia wnętrz / dekoracji. Mogą to też być dekoracje świąteczne (w kik-u dekoracje bożonarodzeniowe są dostępne podobno już od września - ja w październiku kupiłam takiego oto Mikołaja / Gwiazdora, ale z całą pewnością krótko po Święcie Wszystkich Świętych artykuły świąteczne pojawią się także w innych sklepach).

Niektórzy z Was mogą także przygotować prezenty lub część prezentów własnoręcznie. Już od jakiegoś czasu na przykład na Allegro pojawiają się oferty świąteczne: tkaniny, wstążki, papiery itd. Już od końca października w księgarniach pojawiają się książki z motywami świątecznymi. Nie zapominajcie, że także świąteczne słodkości (lub przysmaki w wersji słonej) będące elementem podarków można przygotować własnoręcznie. Możecie skorzystać ze swoich sprawdzonych przepisów lub poszukać nowych - spokojnie zdążycie je przetestować.

Możecie się także zastanowić nad prezentem w postaci usługi, np. wizyty u kosmetyczki lub barbera.

Oprócz prezentów gwiazdkowych warto też zaplanować prezenty na Mikołajki oraz nad wysłaniem kartek świątecznych, które można przygotować własnoręcznie. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.